Uusi alku alkaa tästä.

  • Raikkaantie 6
  • Karisto, Lahti
  • 1 h, kph, s

Raikkaantie 6

Karisto, Lahti

1 h, kph, s

249 000 € (8 300 €/m²)

30 m²

Tyyppi

Mökki tai huvila

Rakennusvuosi

2010

Seuraava julkinen esittely

-

Tontti

Oma

Varaa yksityisesittely

Seuraava julkinen esittely:
-

Tätä kohdetta myy Janita Matilainen, Toimitusjohtaja, YKV, LKV, LVV, KiAT, kaupanvahvistaja

Nova LKV

+358 40 727 7281

Loistavalla sijainnilla Lahden Karistossa, Kymijärven rannalla vapaa-ajankohde.

Tämä vuonna 2010 valmistunut uljas saunamökki sijaitsee reilun 3000 neliön tontilla kivenheiton päässä Kariston suositulta asuinalueelta ja palveluista. Sijainti kuitenkin hyvin yksityinen ja rauhaisa. 30 neliöisen mökkirakennuksen lisäksi tontilla sijaitsee vanha heikkokuntoinen huvilarakennus sekä erillinen varasto ja käymälärakennus.

Tässä todellinen mahdollisuus päästä toteuttamaan omia vapaa-ajan haaveitaan tai onhan mahdollisuus hakea myös rakennuspaikalle lupia poikkeusluvalla. Aluetta ollaan kaavoittamassa tulevien vuosien aikana, jolloin myös tulevan asemakaavan myötä alueen ja ison tontin arvo päivittyy.

Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi, tervetuloa paikan päälle tutustumaan! Tulevaa kesää mahdollisuus päästä jo viettämään tänne omalle saunamökille Kymijärven rantamaisemiin.

Sijainti:

Raikkaantie 6

Postinumero:

15160

Kerros:

1/1

Pinta-ala:

30 m²

Kokonaispinta-ala:

30 m²

Listauksen tyyppi:

Mökki tai huvila

Rakennusvuosi:

2010

Käyttöönottovuosi:

2010

Lisätiedot rakennusvuodesta:

Uusi mökki rakennettu vuonna 2010. Kiinteistöllä lisäksi vanha, huonokuntoinen huvilarakennus, joka kaipaa merkittäviä kunnostustöitä mikäli sen haluaa ottaa käyttöön. Ulkorakennus, jossa varastotilaa sekä ulkokäymälä.